10.000 Kč mateřské škole

25.5.2010
|

lions_club_cbK mezinárodnímu dni dětí, 1.června, dnes věnoval Lions Club České Budějovice šek na 10.000,- Kč, Mateřské škole pro zrakově postižené v Zachariášově ulici v Českých Budějovicích. Částka je určena na opravu hřiště, které vyžaduje neodkladnou rekonstrukci.

Dalším dárkem k Mezinárodnímu dni dětí od českobudějovického Lions Clubu je projekt Lions Eye. Tento dárek patří všem předškolákům z Českých Budějovic a okolí. Jde o projekt, který si klade za cíl záchranu dětského zraku pomocí preventivních vyšetření k odhalení tupozrakosti a mnoha dalších zrakových vad již v počátečních stádiích, tedy v době, kdy jsou ještě léčitelná. Klubu se podařilo za pomocí sponzorů shromáždit částku 300.000,- Kč, potřebnou pro nákup speciálního diagnostického přístroje pro odhalování zrakových vad.

Více o tomto projektu naleznete v záložce odkazů – Lions Eye

ms2010